Kontrola wad postawy z Yumeiho

Motto całego Yumeiho to jest YU MEI MU BIO składa się z czterech liter kanji, używanych w japońskim alfabecie. I oznacza to “jeśli siły życiowe wzrastają, to choroba znika”. Można to tłumaczyć wspak. “Choroba znika wtedy, kiedy siły życiowe wzrastają”.

Terapia Yumeiho jest to terapia manualna, oryginalna, japońska. Składa się z około 120 różnych technik. Techniki głównie podzielić można na techniki masażu. Jest to masaż tkanki głębokiej czyli pracujemy w płytkich pokładach mięśni i głębokich pokładach mięśni, co jest bardzo ważne.

Drugą grupą technik są techniki manipulacji, czyli uruchamiania poszczególnych stawów, nie tylko stawów międzykręgowych w kręgosłupie, ale też wszystkich stawów obwodowych. Gdy na zabiegu mamy pacjenta to uruchamiamy mu stawy, poczynając od stawu szczytowo – potylicznego, a kończąc na stawach międzypaliczkowych w palcach nóg.

 

 

KONTROLA WAD POSTAWY U DZIECI

To jest system prewencyjny, czyli system, który potrafi zapobiegać powstawaniu skrzywienia bocznego kręgosłupa (skoliozy) u dzieci. Gdy kontrolujemy dzieci po raz pierwszy, badamy cały cały układ kostno – mięśniowy. Pod względem symetrii i ułożenia balansu ciała. Jeśli tam znajdujemy jakieś anomalie, zostaje to skorygowane w sposób manualny, używając technik metody Yumeiho. W kolejnym kroku zapraszamy dziecko do ponownej kontroli za miesiąc.

Jeśli przy kolejnej kontroli okazuje się, że wszystko jest w porządku, sugerujemy kolejną kontrolę za 2 – 4 miesiące. Jeśli wszystko jest w porządku, warto udać się na kontrolę profilaktycznie, trzy razy w roku. Wtedy można spać spokojnie, bo my czuwamy to nad tym, aby nie doszło do rozpoczęcia się anomalii w ułożeniu kości miednicy i kręgosłupa.

 

I CO DALEJ?

Jeżeli okaże się że mamy do czynienia ze zbyt zaawansowanym skrzywieniem kręgosłupa, dzieci kierowane są na serię zabiegów terapii Yumeiho.

Po takiej serii są ponownie kontrolowane. Kontroluje się wszystko od początku. Uda nam się wyprowadzić te skrzywienia. To przechodzą do grupy dzieci tych monitorowanych czyli do systemu Yumeiho YOBOUIGAKU TAIKEI.

Jeśli ktoś chce skorzystać z terapii Yumeiho, musi przejść przez wstępną konsultację. Do tego wymagamy zdjęć z techniki obrazowej czyli rentgena tomografu komputerowego lub rezonansu magnetycznego. Sprawdzamy, czy terapia którą stosujemy w tych przypadkach będzie całkowicie bezpieczna i wskazana dla danego pacjenta. Jeśli konsultacja ma wynik pozytywny, kierujemy pacjenta na serię zabiegów.

dr Maciej Dłuski – nauczyciel terapii Yumeiho 7 Dan, dyplomowany masażysta, doktor biomechaniki.