O YUMEIHO

Co to jest Yumeiho?

Co raz częściej w Polsce wykorzystywana w terapii jest metoda Yumeiho. Pięknie brzmiąca nazwa niestety nie mówi zbyt wiele laikowi. Czym zatem jest Yumeiho?

Nazwa terapii „Yumeiho”  w uproszczeniu oznacza równowagę miednicy. Yumeiho jest japońską metodą terapii manualnej, która skupia się na przywróceniu prawidłowego umiejscowienia środka ciężkości ciała i łagodzeniu dolegliwości ze strony kręgosłupa. Ponieważ każdy człowiek podlega prawu grawitacji, wszyscy reagujemy na przemieszczenie kości miednicy. Przemieszczenie to, jeżeli przekroczy pewną granicę, wywołuje objawy chorobowe. Metoda ta obejmuje przede wszystkim skorygowanie tego położenia i prawidłowe ustawienie kręgosłupa dzięki czemu uruchamia się samoleczące siły organizmu i dociera do przyczyny schorzenia.

Twórcą metody Yumeiho był dr Saionji Masayuki
– dyrektor CENTRUM YUMEIHO W TOKIO.

Kto może skorzystać z terapii metodą Yumeiho®?

Z terapii można skorzystać niemal każdy, kto boryka się z następującymi schorzeniami: bóle kręgosłupa, bóle stawów, dyskopatie, kręgozmyki, skoliozy, migreny, bóle mięśni, otyłość, różnica w długości kończyn dolnych, bóle menstruacyjne, asymetrie układu kostnego i mięśniowego i wiele innych schorzeń.

Terapia YUMEIHO jest bardzo polecana, jako profilaktyka, osobom aktywnym fizycznie, niezależnie od rodzaju uprawianego sportu. 

Na czym polega terapia metodą Yumeiho®?

Yumeiho to system terapeutyczny składający się z pewnej ilości zabiegów (w zależności od schorzenia). Jeden zabieg trwa ok. 40 minut a terapeuta wykorzystuje podczas jego trwania ponad 100 różnych technik. Są to przede wszystkim: masaż ugniatająco – uciskowy oraz mobilizacja stawów.

Terapia Yumeiho może być stosowana zarówno odcinkowo – na poszczególne części ciała, jak i na całe ciało.

Przeciwwskazaniami do stosowania metody Yumeiho są przede wszystkim choroby nowotworowe. Metody nie stosuje się w przypadku świeżego urazu i złamania, bezpośrednio po operacjach i zabiegach chirurgicznych, w ostrych stanach zapalnych, w niewydolności krążenia mózgowego, w poważnych zaburzeniach neurologicznych.

Terapia Yumeiho® a ciąża

Terapia Yumeiho wskazana jest również dla kobiet mających problem z zajściem w ciążę.

To tylko cztery zabiegi w ciągu siedmiu dni, ustalane na podstawie cyklu menstruacyjnego.

 

Ciekawostka:

System został opracowany przez dr Saionji Masayuki, ale w Europie do tej pory był stosowany tylko w ośrodku w Hódmezővásárhely (Węgry) gdzie według danych z 2017 r. narodziło się ponad 130 dzieci.

Jesteśmy prekursorami stosowania metody Yumeiho w Polsce. To właśnie w Rzeszowie (w mieście, gdzie mieści się jeden z dwóch naszych gabinetów terapii powstało Polskie Stowarzyszenie Yumeiho.
W centrum ART CNT zabiegi wykonują dyplomowani masażyści i fizjoterapeuci z profesjonalnym przygotowaniem w zakresie terapii YUMEIHO
®, członkowie POLSKIEGO STOWARZYSZENIA YUMEIHO*

Chcesz dowiedzieć się więcej o terapii metodą Yumeiho?

Sprawdzaj nasz Fanpage ART CNT – zadbaj o kręgosłup

* Polskie Stowarzyszenie Yumeiho

Polskie Stowarzyszenie Yumeiho z siedzibą w Rzeszowie zostało założone w 1991 r. To organizacja zrzeszająca specjalistów z zakresu japońskich terapii na kręgosłup. Na stronie internetowej stowarzyszenia znajdują się lista gabinetów i terapeutów uprawnionych do wykonywania zabiegów metodą Yumeiho, a także informacje o organizowanych szkoleniach w tym zakresie. Stowarzyszenie popularyzuje metodę Yumeiho w Polsce oraz propaguje prewencję wad miednicy u dzieci (nie dopuszcza do pojawienia się niebezpiecznej skoliozy dwułukowej), prowadzi prelekcje i pokazy metody Yumeiho w kraju. Polskie Stowarzyszenie Yumeiho ściśle współpracuje z Centrum Yumeiho w Japonii, którego obecnym dyrektorem jest Pan Hisayuki Ozaki.

Ochrona patentowa Yumeiho

Metoda Yumeiho chroniona jest Europejskim Znakiem Towarowym na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej (numer EUTM 008701559). Roczny koszt licencji korzystania z powyższych znaków towarowych wynosi 100 000 zł. Z opłaty zwolnieni są członkowie Polskiego Stowarzyszenia Yumeiho, a właścicielem ochrony jest CNT ART w Rzeszowie, będący jedynym oficjalnym przedstawicielem Japońskiego Centrum Yumeiho w Polsce.