Jak sprawić żeby nasze stawy były sprawne przez wiele lat?

Jak sprawić żeby nasze stawy były sprawne przez wiele lat?Bolące stawy, powszechne zmęczenie, narzekanie na korzonki itd. to coś, co bezpośrednio wiążemy z wiekiem 60+. Stawy mają to do siebie, że słabną. Dlatego niejako spodziewamy się, że w tym wieku będziemy narzekać na tego typu problemy. Jednakże wcale nie musi tak być.

Wystarczy podjąć pewne kroki (zwłaszcza w młodym wieku), po to aby w przyszłości uniknąć licznych niedogodności związanych ze stawami. Decyzje, jakie podejmiemy będąc młodymi osobami, będą rzutować na całym przyszłym życiu. Zwłaszcza w kontekście zdrowia i sprawności fizycznej. Istnieje kilka sposobów, na to żeby nasze stawy przez długi czas były w dobrej kondycji, a są to:

  1. Aktywność fizyczna – aktywne uprawnianie sportu jest olbrzymim wsparciem nie tylko dla samych stawów, ale również dla kręgosłupa. Nawet umiarkowane uprawiane sportu wpływa na nie pozytywnie.
  2. Utrzymanie właściwej wagi ciała – nie ma się co oszukiwać, wiele problemów związanych ze stawami w dorosłym życiu, to wyniki otyłości oraz nadwagi. Nasze stawy są w tej sytuacji, po prostu zbyt obciążone.
  3. Zdrowy styl życia – zasadniczo prowadzony przez nas styl życia, w dużym stopniu determinuje kondycję stawów. Należy mieć to na uwadze.
  4. Właściwa dieta – rzadko się o tym mówi, ale dieta również ma bardzo duży wpływ na stan naszych stawów. Witamina D, kwasy omega-3 oraz białko, są dla nich niezwykle ważne.
  5. Odpowiedni dobór obuwia – właściwie ułożenie stopy w bucie ma duże znaczenie dla zachowania dobrej kondycji stawu kolanowego.