ART CNT

ART CNT

Teoria metody YUMEIHO opiera się na fakcie, że ponad 95% ludzi ma nieprawidłowo ułożoną miednicę już od urodzenia. Oznacza to najczęściej, że jeden talerz miednicy jest ustawiony wyżej od drugiego. Kończyna po stronie wyżej położonej miednicy jest relatywnie krótsza. Obieg krwi po tej stronie jest upośledzony co czyni tą stronę człowieka słabszą. Noga dłuższa przejmuje, jako mocniejsza i dłuższa większy ciężar ciała. Sytuacja taka powoduje zmęczenie tej nogi. Staw biodrowy powoli przesuwa się do przodu i ku środkowi. Kończyny wyrównują się a nawet noga, która była wcześniej dłuższa staje się krótsza. Linia przebiegająca przez talerze biodrowe nie jest pozioma. Kręgosłup wychyla się w kierunku nogi krótszej. Sylwetka przerzuca ciężar ciała w przeciwnym kierunku. Kręgosłup wygina się jednołukowo wchodząc w fazę skoliozy funkcjonalnej. Wygięcie pogłębia się z powodu ciężaru ciała. Następuje wygięcie kręgosłupa w przeciwnym kierunku powodując powstanie drugiego łuku powyżej pierwszego. Mamy do czynienia z dwułukowym skrzywieniem kręgosłupa co oznacza fazę skoliozy strukturalnej. Krążki międzykręgowe wysuwają sie z powodu nieprawidłowego obciążenia. Ucisk na nerw powoduje dolegliwości bólowe i zakłócenia pracy organów wewnętrznych. Degeneracja stawów kręgosłupa postępuje i prowadzi do zmian zwyrodnieniowych. Prawie wszystkie mięśnie i stawy nie pracują prawidłowo co prowadzi w konsekwencji do nieodwracalnych zmian.

disloc

Pokazany tutaj proces zmian chorobowych wykazuje, że podstawą całego układu kosno-mięśniowego jest miednica. Jej prawidłowe ułożenie odgrywa najważniejszą rolę. Należy pamiętać, że nawet najbardziej profesionalne zabiegi chiropraktyczne dadzą poprawę tylko na krótki czas jeżeli miednica pozostanie w nieprawidłowym ułożeniu.

Na podstawie prowadzonych od 1990 roku przez centrum ART obserwacji wynika, że nieprawidłowo ułożona miednica matki ma wpływ na taką samą nieprawidłowość jej dziecka. Stąd bardzo ważne jest skorygowanie położenia miednicy przyszłej matki jak również wczesna korekcja położenia miednicy dziecka.

pic3

ART CNT
e-mail: artmed@artmed.pl

Polskie Stowarzyszenie Yumeiho®
e-mail: yumeiho@artmed.pl

Dane adresowe gabinetów:

RZESZÓW ul. Ofiar Katynia 15
tel.fax. +48 (17) 856 41 57

WARSZAWA ul.Odolańska 18A lok. 8
(metro "Racławicka")   
tel. +48 (22) 841 16 07